Plastyka brzucha – jak może nam pomóc?

płaski brzuch kobiety

Wraz z nachodzącymi ciepłymi miesiącami nie unikniemy w okresie wakacyjnym fali upałów na wyjazdach w ciepłych krajach. Czymś, co niewątpliwie łączy się z tą wizją, jest chęć zbudowania idealnej sylwetki, aby prezentować się iście zjawiskowo. Niestety zdarza się tak, że mimo rygorystycznej diety i ogromu ćwiczeń niemożliwe jest osiągnięcie pożądanego rezultatu. Czasami nie pozwala na to nasze ciało a czasami tryb naszego życia. W takim wypadku warto skorzystać z tego, co oferuje nam chirurgia plastyczna, a dokładnie zabieg plastyki brzucha.

Na czym to polega?

Warto na samym początku wytłumaczyć, na czym polega abdominoplastyka, czyli właśnie plastyka brzucha. Podczas jego wykonywania dochodzi do odpowiedniego napięcia powłok skórnych, usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry i tkanki podskórnej oraz wyprofilowaniu mięśni prostych w okolicach brzucha. Zabieg przynosi najlepsze efekty w przypadku, kiedy pacjent zmaga się z nadmiarem luźniej, obwisłej skóry, która praktycznie zawsze wygląda nieestetycznie. Rozciągniętej skóry nie da się usunąć za pomocą naturalnego podejścia (ćwiczenia i dieta) i najlepszym podejściem jest skorzystanie z chirurgii plastycznej.

Pewne znaczące różnice

Czy plastyka brzucha jest tym samym, co liposukcja? Otóż nie! Należy bezwzględnie rozgraniczyć te dwa zabiegi i postawić sprawę jasno. Liposukcja polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc takich jak ramiona, uda, czy właśnie brzucha. Natomiast sama plastyka polega raczej na poprawie wyglądu naszego brzucha, poprzez odpowiednie napięcie powłok brzusznych.

Więcej o plastyce brzucha znajdziesz na http://sopockafabrykaurody.pl/abdominoplastyka-czyli-plastyka-powlok-brzucha-plastyka-brzucha/

Czas na działania

Dowiedzmy się, w skrócie jak przebiega wspomniana wcześniej operacja. Zabieg plastyki brzucha jest przeprowadzany przy użyciu znieczulenia ogólnego i zwykle trwa od 3 do 5 godzin. Chirurg wykonuje cięcie operacyjne w linii poprzecznej, kończące się nieco pod pępkiem. Następnie tkanki są odpreparowywane przez specjalistę, a ich nadmiar jest usuwany. Na tym etapie, dokonuje się również wzmacniania przedniej ściany brzucha, połączonego z usuwaniem nadmiaru wiotkiej skóry.

Podsumowanie

Plastyka brzucha może być ratunkiem dla tych, którzy bezskutecznie walczą z nadmiarem skóry w tych okolicach. Czasami nieważne jak chcielibyśmy się starać o poprawę wyglądu, czasami jest to niemożliwe bez pomocy naszego wybranego specjalisty. Nie bójmy się konsultacji oraz zabiegu, który może zmienić nasze życie — na lepsze!

Na zabiegi z medycyny estetycznej zaprasza Sopocka Fabryka Urody!