Pielęgnacja sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy przeżywają prawdziwy boom i wcale nie są już takim niespotykanym wyjściem, aby upiększyć swój codzienny look. Ich przyklejenie jest dość proste i w zależności od tego, jaki będzie to typ, konieczne będzie inne ich traktowanie. Czy wiemy co robić po wizycie u kosmetyczki? Jak dbać o swoje nowe rzęsy?

Zakazane czynności

Na samym początku warto wspomnieć o tym, czego nie możemy robić. Przede wszystkim, świeżo po założeniu rzęs syntetycznych, absolutnie ich nie dotykajcie! Dopóki nie wyschnie klej przytwierdzający je do waszych powiek, wasze palce nie powinny znaleźć się w okolicach oczu. Powinnyśmy także unikać jakiejkolwiek wilgoci i przesadnie wysokich temperatur. Tak więc musimy odmówić sobie gorących kąpieli, jak i korzystać z basenu czy sauny. Co do samego makijażu, nie zalecamy korzystania w okolicy oczu preparatów na bazie olejków, jeżeli chcemy, żeby nasze rzęsy pozostały w obecnym stanie.

Ile to potrwa?

Niektóre z pań mogą zastanawiać się, ile wytrzymują rzęsy syntetyczne. Oczywiście prócz zestawów na jeden dzień, prawdziwymi hitami są te, przyklejane na stałe (polecamy sprawdzone kleje do rzęs dostępne na https://www.amazinglashes.pl/kleje-do-rzes). Co w nich takiego niesamowitego? Przede wszystkim, nie odklejają się same i odpadają wraz z rzęsą naturalną. Pomimo tego, że pozornie mogą obciążać nasze „prawdziwe rzęsy”, wcale tak nie jest. Na dodatek nie musimy się martwić na zapas – po takim zabiegu możemy bez problemu kapać się czy spać – nie powinniśmy napotkać żadnych przeszkód w naszym pięknym wyglądzie.

To nie takie trudne

Codzienna pielęgnacja sztucznych rzęs wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się to wydawać. Stosując się do zaleceń współpracującej z nami kosmetyczki, będzie to prawdziwa łatwizna. Warto pamiętać o tym, że wszystkie rzęsy będą ulegać przerzedzaniu. CO zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy udać się do salonu, aby nasza ulubiona specjalistka je uzupełniła. Dzięki temu zachowamy efekt pięknych oczy na bardzo długo.