Odsysanie tłuszczu i powiększenie piersi

W dzisiejszych czasach każda kobieta chce wyglądać seksownie oraz niesamowicie kobieco. Z pomogą przychodzi chirurg plastyczny, który jest w stanie zająć się rekonstrukcją wad wrodzonych oraz rekonstrukcją wad nabytych ciała. Chirurgia plastyczna oferuje szereg zabiegów, które na pewno poprawią wygląd.

Chirurg plastyczny – lekarz uwielbiany przez kobiety

Gabinet Chirurgii Plastycznej to miejsce, które powinno cechować się przede wszystkim odpowiednim podejściem do każdego pacjenta. Lekarz powinien podejść do każdego przypadku indywidualnie. Po wykonaniu zabiegu powinien on otoczyć pacjenta należytym wsparciem. Jednym z zabiegów, który oferowany jest w różnych klinikach jest odsysanie tłuszczu. Liposukcja polega na tym, że zostają usunięte złogi tłuszczowe, które zalegają w ludzkim ciele. Podczas operacji stosuje się pompę ssącą. Dzięki temu urządzeniu można pozbyć się tłuszczu z takich części ciała, jak na przykład: brzuch, plecy, uda, podbródek, szyja. Po zabiegu można odczuwać bolesność danych miejsc, aczkolwiek po kilku godzinach z całą pewnością ból minie.

Zabieg, który powiększy kobiece piersi

Aktualnie, jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest powiększanie piersi. Polega on na tym, że pod mięsień piersiowy wkłada się implant, który wykonany jest z żelowego silikonu. Produkt ten jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. W zależności od budowy ciała i efektu jaki chce uzyskać pacjentka, można zastosować implanty okrągłe lub implanty anatomiczne. Na początku warto omówić wszystkie kwestie z lekarzem. Chirurg plastyczny powinien przedstawić pacjentce zarówno wszystkie wady, jak i zalety. Po operacji pacjentka może odczuwać ból, a także opuchliznę. Jest to całkowicie normalne. Zabieg trwa zaledwie dwie godziny i stosuje się znieczulenie ogólne. Wystąpić może również zwiększona wrażliwość piersi na dotyk przez kilka tygodni. Kobieta po operacji powinna nosić przez kilka tygodni lub miesięcy odpowiedni biustonosz, na przykład sportowy lub pooperacyjny.

Zabiegi chirurgiczne mają na celu podniesienie samooceny kobiety. Odsysanie tłuszczu oraz powiększenie piersi to najpopularniejsze operacje, które przeprowadza się niemalże każdego dnia na całym świecie.