Na czym polega zabieg podnoszenia piersi?

Operacje plastyczne piersi to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Oprócz powiększania, stosuje się także inne zabiegi, takie jak podniesienie biustu. Na czym polega ten zabieg?

Podniesienie biustu stosuje się, kiedy pod wpływem siły grawitacji i osłabienia tkanki, piersi stają się opadające oraz tracą jędrność. Kształt często jest daleki od ideału nawet jeśli zachowują proporcjonalne rozmiary do ciała.

  • Najczęstsze przyczyny, dla których kobiety decydują się na poddanie się operacji to:
  • utrata objętości i jędrności biustu po ciąży,
  • opadające i wiotkie piersi po utracie masy ciała,
  • utrata kształtu i opadające piersi ze względu na postępujące procesy starzenia się.

W przypadku, gdy opadanie jest nieznaczne, stosuje się protezy piersiowe, które pozwalają na skorygowanie biustu. W przeciwnym wypadku należy wykonać operację plastyczną, która odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Metod operacji jest wiele, jednakże trzeba się liczyć z pozostawieniem drobnych blizn. Mniej inwazyjnym sposobem jest podniesienie biustu poprzez wypełnienie pustego gruczołu piersiowego implantem. Nadaje on odpowiedni kształt i jędrność. Metoda stosowana jest w przypadku pacjentek, u których opadanie biustu jest małe.

podniesienie biustu
źródło: Ingves Clinic

Inną metodą wymaga większej ingerencji. Plastyka piersi polega na usunięciu nadmiaru luźnej skóry, a następnie podszyciu gruczołu piersiowego. W zależności od tego jak skomplikowana jest operacja, będzie trzeba wykonać różnego rodzaju nacięcia na piersi. Po wykonaniu zabiegu zakładane są szwy od ośmiu do czternastu dni.

Zabieg wymaga od pacjentki na pozostanie w klinice co najmniej dwie doby na obserwacji. Po zabiegu należy stosować przez dwa tygodnie opatrunek modelujący. Piersi swój ostateczny kształt i jędrność przybierają dopiero po dwóch lub trzech miesiącach.

Operacje plastyczne piersi bywają skomplikowane, ale udając się do właściwej kliniki można liczyć na doświadczenie i wiedzę lekarza. Pozwoli to w dobraniu najodpowiedniejszego zabiegu, który będzie odpowiadał oczekiwanym efektom.