Dbanie o naszą skórę

Każda osoba, bez wyjątku, przechodzi przez okres dorastania, w którym na naszej skórze pojawia się wiele niedoskonałości. Niestety bardzo duża ilość z nas nie do końca wie, jak skutecznie radzić sobie z cerą trądzikową i próbuje nieskutecznie pozbywać się pryszczy, tylko sobie szkodząc. Dziś nie tylko wyjaśnimy, skąd biorą się wszelkie wypryski, ale również jak skutecznie im zaradzić.

Skąd to wszystko?

Zaczniemy od tego, jak powstaje pryszcz. Krótko mówiąc, pojawia się, gdy nasza skóra nie będzie odpowiednio pielęgnowania, będzie produkowała za dużo sebum, lub gdy w wyniku nadmiaru obumarłego naskórka nasze pory się zatykają. Tworzy to doskonałe warunki dla wszelakich bakterii, które doprowadzają do powstania stanu zapalnego, który znamy pod postacią, chociażby krostki z białym czubkiem. Gdy jest ich dość dużo, możemy mówić o trądziku.

Co powoduje trądzik?

Błędem jest myślenie, że trądzik jest domeną wyłącznie dorastającej młodzieży. Dzisiaj, praktycznie co druga osoba boryka się z problemami związanymi z tą chorobą skóry, a swój wpływ ma na to nasz styl życia. Unikanie nadmiernego promieniowania UV, używek czy tak zwanego „junk food”, czyli śmieciowej żywności zdecydowanie pomoże nam w zachowaniu zdrowej skóry, lecz czynniki, które determinują o występowaniu trądziku to na przykład:

  • stres,
  • nieodpowiednia dieta,
  • zaburzenia na tle hormonalnym,
  • kosmetyki działające uczuleniowo,
  • genetyka.

Jak leczyć?

Odpowiedź na to pytanie jest dla wielu niemalże zbawieniem. Co zrobić, aby pozbyć się nieestetycznie wyglądających pryszczy? Przede wszystkim, poświęcajmy więcej czasu na złuszczaniu naskórka! Powinniśmy to robić co najmniej dwa razy w tygodniu, tak aby pozbyć się zalegającego na skórze obumarłych komórek. Poza tym, leczenie trądziku wspomaga szereg składników znajdujących się w kosmetykach i nie tylko. Wspomnimy zaledwie część z nich:

  • drożdże,
  • siarka,
  • ekstrakt z brzozy,
  • sok z aloesu.

Codzienna praca

Codzienne dbanie o skórę powinno być na szczycie naszej codziennej toalety. Jak to mówi powiedzenie, jak cię widzą, tak cię piszą! Natomiast jeżeli mimo tego, że zdrowo jemy i pielęgnujemy swoją skórę na co dzień, a nie przynosi to żadnych rezultatów, czas na wizytę u dermatologa. Lekarz jest w stanie doradzić nawet w najtrudniejszym przypadku!