Biżuteria z cyrkoniami – czy warto?

Cyrkonia jest jednym z najpopularniejszych surowców. Jest elegancka, solidna i tańsza od prawdziwych surowców. Czy warto kupować biżuterię z cyrkoniami?

Cyrkonia jest surowcem syntetycznym. Jest wytworem ludzkich rąk. Połączenie cyrkonu z itarem oraz wapniem pokochały miliony kobiet, które codziennie noszą biżuterię z cyrkoniami. Cyrkonie chętnie widzimy w pierścionkach, kolczykach, na zawieszkach do łańcuszków, czy w bransoletkach. Jest to jeden z surowców, który podbił serca kobiet. Dlaczego?

Dlaczego kochamy cyrkonię?

Cyrkonia powstała by imitować biżuterię z diamentami. Przez wiele lat uchodziła za jej najlepszy zamiennik. Od 1973 roku, w którym zadebiutowała na salonach, cieszy się niesłabnącą popularnością. I raczej nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić.

Jest subtelna, elegancka, a swoim blaskiem potrafi przyciągnąć niejedno spojrzenie. Dzięki temu uniwersalnemu wyglądowi idealnie wpasowuje się w kolczyki, pierścionki, czy zawieszki.

Cyrkonia na palcu

Cyrkonie wyglądają dobrze zarówno w pierścionkach złotych, srebrnych jak i łączących złoto ze srebrem. Cyrkonia zyskała miano ponadczasowego surowca. Złote pierścionki z cyrkoniami noszone są na specjale okazje. Wyglądają elegancko i subtelnie. Ich srebrne odpowiedniki często noszone są do stylizacji codziennych. Srebrne pierścionki z cyrkoniami mają dosyć niską cenę, więc ryzyko ich zgubienia nie budzi w kobietach przerażenia.

Pierścionki z cyrkoniami mają stosunkowo niską cenę, a ich wygląd jest naprawdę elegancki i może stanowić niebanalną ozdobę nie jednej codziennej stylizacji.

Kolczyki

Cyrkonie świetnie sprawdzają się również jako element dekoracyjny kolczyków. Delikatne kolczyki z cyrkoniami będą wdzięcznie rozświetlać cerą, błyszczeć i dodawać uroku każdej stylizacji.

Uniwersalność jest jednym z elementów, za które kobiety pokochały cyrkonię, które świetnie sprawdzają się w delikatnych kolczykach noszonych na co dzień, jak i w bardziej charakterystycznych wieczorowych stylizacjach.

Cyrkonie zdominowały biżuterię. Nie ważne, czy myślimy o kolczykach, pierścionkach, czy chcemy założyć złoty łańcuszek celebrytka. Cyrkonia zawsze świetnie uzupełnia biżuterie. Niekwestionowaną zaletą cyrkonii jest jej cena, która zasadniczo różni się od cen biżuterii z diamentami, które cyrkonia tak pięknie imituje.

Dzięki swym walorom estetycznym, cenie oraz uniwersalnemu zastosowaniu cyrkonie zyskały rzesze wiernych fanek, które biżuterie z cyrkonią noszą w stylizacjach zarówno codziennych, jak i tych na specjalne okazje.